Jūsų mitochondrinė DNR ir motinos kilmės linija.

Daugelis mūsų klientų dažnai nori sužinoti ir išanalizuoti labai specifinį protėvių aspektą, norėdami įsigilinti į savo motinos kilmės protėvių šaknis. EasyDNA didžiuojasi galėdama pasiūlyti tikslų ir mokslu paremtą motinos kilmės DNR tyrimą.

Manėte, kad turite tik vieno tipo DNR? Pagalvokite dar kartą. Jūs iš tikrųjų turite dviejų tipų DNR savo ląstelėse. DNR tipas, kurį analizuoja EasyDNA atlikdami visus DNR tyrimus be išimties, vadinamas branduoline DNR. Tačiau norėdami atsekti motinos protėvius ir jūsų motinos kilmės liniją yra naudojamas kito tipo DNR, taip vadinamas mitochondrijų DNR. Branduolinėje DNR yra dešimtys tūkstančių genų, mitochondrinėje DNR jų yra tik 37.

Mitochondrijų DNR yra ypatinga ir naudinga dėl šių dviejų pagrindinių priežasčių:

 

  • Ji perduodama tik per motinos liniją. Tiek vyrai, tiek moterys paveldi savo motinos mtDNR, tačiau vyrai negali jos perduoti savo palikuonims. Tai reiškia, kad šią DNR gali perduoti tik moterys.
  • Branduolinė DNR, skirtingai nei mitochondrinė DNR, kartais gali mutuoti. Tai reiškia, kad gali pasitaikyti pokyčių genuose. Šie atsitiktiniai pokyčiai retais atvejais gali turėti įtakos DNR tyrimo rezultatams. Tačiau mtDNR mutacija įvyksta labai, labai retai.

Daugiau informacijos: kas daro mitochondrijų DNR tokią unikalią –  sužinokite čia.

Paspauskite čia, jeigu norite sužinoti  DNR protėvių kilmės testų gidas pradedantiesiems apie EasyDNA siūlomus visus Protėvių kilmės testus ir suprasti kuo jie skiriasi vienas nuo kito.

EasyDNA  protėvių kilmės testas pagal motinos kilmės liniją kainuoja 349 €. Rezultatai pateikiami per 7-9 savaites. Norėdami peržiūrėti mūsų motinos kilmės linijos  sertifikatą, spustelėkite čia.

Jei norite nuodugnesnio ir išsamesnio protėvių testo, mes taip pat turime specialų paketą su nuolaida, tai  Dual testas už 520€. Į šį Dual testą įeina:

 

  • Pagal tėvo kilmės liniją testas
  • Pagal motinos kilmės liniją testas

Atkreipkite dėmesį, kad Dual testą gali atlikti tik vyrai.

Sužinokite savo motinos kilmės liniją analizuodami haplogrupes!

Jūsų mtDNR vadinamų vieno nukleotido polimorfizmų (SNP) analizė leidžia EasyDNA nustatyti jūsų haplogrupę. Haplogrupių supratimas yra pagrindinis dalykas norint suprasti savo ankstyvuosius protėvius. Jūs ir jūsų protėviai dalinsitės tam tikromis genetinėmis sekomis arba SNP. Šios genetinės sekos savo ruožtu yra susietos su labai specifinėmis haplogrupėmis (galite vizualizuoti haplogrupę, kaip savo protėvių klaną). Kai jūsų motinos protėviai migravo ir persikėlė į skirtingus pasaulio kraštus, ieškodami palankesnio klimato ir gyvenimo vietų, jie apsigyveno skirtinguose geografiniuose regionuose. Šias ištirtas populiacijas ar haplogrupes galima susieti su jūsų DNR šiandien, identifikuojant bendrus genetinius žymenis tarp jūsų ir galimų jūsų  protėvių.

Daugiau sužinokite apie motinos kilmės haplogrupes ir jų aprašymus mtDNR haplogrupės.

Smalsu kaip atrodo motinos kilmės DNR testo sertifikatas?  spauskite čia.

EasyDNA tiesiogiai tikrina jūsų mitochondrijų DNR sritis, kurias žino kaip protėvių kodus. Šie regionai techniškai vadinami:

 

  • Hiperkintamasis 1 regionas
  • Hiperkintamasis 2 regionas
  • Hiperkintamasis 3 regionas

Kiekvienas iš mūsų turi protėvius iš motinos pusės, kuriuos galima tiesiogiai susieti su viena iš 26 motinos kilmės haplogrupių. Išsiaiškinus haplogrupę, galima atsekti protėvių migracijos modelius tiesiai iš Afrikos žemyno į kitus pasaulio žemynus. Geografiniai regionai, kuriuose apsigyveno šie protėviai, bus aiškiai parodyti jūsų rezultate.

Keletas svarbių dalykų apie mitochondrijų protėvių tyrimą!

  1. Mūsų motinos kilmės linijos DNR testas yra ankstyvųjų protėvių kilmės testas. Tai suteiks jums daugybę informacijos apie jūsų  motinos kilmę, bet, pavyzdžiui, neatsakys, ar esate prancūzų, ar vokiečių kilmės. EasyDNA testas nukelia toli į praeitį, dar prieš šalių sienas ir politinio pasaulio žemėlapio egzistavimą.
  2. Protėvių testo pateikiami migracijos keliai yra gana tikslūs, bet ne konkretūs. Šis testas atseks jūsų motinos protėvių migracijos modelius tūkstančius metų atgal. Tai yra vienintelis būdas sužinoti savo pirmykštes  genealogines šaknis.
  3. Žmonės, turintys tą pačią haplogrupę, nėra „giminaičiai“. Jūs turite tą patį protėvį, bet jokiu būdu nesate biologiniai giminaičiai.
Protėvių testai
Kuo ypatinga mitochondrijų DNR?
Motinos giminės testas - haplogrupių aprašų sąrašas
Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice