Apie policistinės inkstų ligos tyrimas (PKD)

PKD yra sunki liga ir gali būti mirtina. Siūlomas PKD DNR tyrimas kainuoja 149 eur. Rezultatai paruošiami per 10 darbo dienų nuo to momento, kai DNR mėginius  gaus laboratorija.

Policistinė inkstų liga (PKD) yra būklė, paplitusi persų kačių veislėje. Tai sukelia kiaušidžių cistas ir patinimą, pilvo spazmus ir dažnai sukelia mirtį, nes inkstuose formuojasi skysčiu užpildyti maišeliai (cistos). Dėl būdingo didelio cistų skaičiaus kiekvienos cistos pašalinti paprastai neįmanoma, o veterinarai pasiūlys gyvūną užmigdyti. DNR tyrimas yra vienintelis būdas užkirsti kelią ligai, selektyviai kergiant tik tuos  gyvūnus, kurie neturi šio geno, atsakingo už PKD.

Ligai vystytis nereikia abiejų tėvų geno kopijos, taigi pusę vados paveldi šią ligą , kurios vienas iš tėvų turi PKD geną.  Taip yra dėl to, kad PKD genas yra dominuojantis. Liga paprastai prasideda gana vėlai katės gyvenime, o tai reiškia, kad iki to laiko genas galėjo paveikti daugelį vadų.

Kodėl reikia atlikti PKD DNR tyrimą?

Jūsų katės sveikata ir gerovė yra nepaprastai svarbu. Policistinę inkstų ligą ne visada lengva diagnozuoti. Paprastai vyresnio amžiaus katėms gali būti atliekamas ultragarsas, o cistos bus matomos ant inkstų, jei katė susirgo tokia liga, kuri aiškiai matoma ultragarsu. Jaunesnių kačių cistos gali būti per mažos, kad jas būtų galima pamatyti. PKD DNR tyrimas yra naudingesnis, nes jūs galite nustatyti, ar jūsų katė turi ligą sukeliantį geną, dar prieš nustatant šią ligą. Taigi informacija, kurią galite gauti iš mūsų PKD testo, yra neįkainojama.

 

  • Kaip veisėjas, jūs galite pašalinti visas poras, turinčias PKD geną, iš poravimosi, taip suteikdami pirkėjamsgyvūnus be PKD.
  • Kaip pirkėjas, galbūt norėsite atlikti katės, kurią norite įsigyti, PKD ligos DNR testą, kad išsiaiškintumėte, kad jūsų būsimas augintinis neturi šios genetinės mutacijos.

Tai tikrai taip paprasta

Patvirtinę užsakymą, „EasyDNA“ išsiųs jums DNR mėginių  surinkimo rinkinį. DNR rinkinyje rasite viską ko reiks DNR mėginiams surinkti ir išsiųsti mums juos atgal. Šį testą galima atlikti su bet kokio amžiaus katėms ( kačiukai turi būti atskirti nuo motinos 30 minučių prieš imant mėginius). PKD DNR tyrimo rezultatai pateikiami per 10 darbo dienų nuo mėginių gavimo laboratorijoje.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice