Apie Y chromosomos testą

Y chromosomos testas (Y-STR testas) naudojamas tais atvejais, kai tariami vyriškos lyties giminaičiai nori patvirtinti, kad jie turi bendrą biologinę tėvo liniją. Visi berniukai  paveldi  Y chromosomą iš savo tėvo; jie savo ruožtu perduos iš savo tėvo paveldėtą Y chromosomą savo vaikams. Šis paveldėjimo būdas reiškia, kad vyrai, kilę iš tos pačios tėvo linijos, visada turės tą pačią Y chromosomą. Be to, mažas Y chromosomos mutacijų dažnis,  šiam tyrimui suteikia didesnį  patikimumą.

Kada tikslingas Y chromosomos testas?

Y chromosomos testas gali padėti patvirtinti, ar tiriamuosius (pvz. brolius) sieja bendras biologinis tėvas, neatliekant tėvystės nustatymo tyrimo. Atlikdami Y chromosomos testą su tariamo tėvo vyriškos lyties giminaičiais, galite sužinoti, ar tirtas asmuo turi tą pačią tėvo kilmės liniją.

Atliekant šį testą bus lyginami tirtų vyrų Y chromosomos profiliai. Visiška profilių atitiktis patvirtina bendrą tėvystės liniją. Jei broliai  turi skirtingą Y chromosomos profilį, tai reikš, kad jų biologinis tėvas nėra tas pats.

Y chromosomos testas dar gali būti atliekamas norint sužinoti, ar tiriamųjų (pusbrolių) tėvai buvo broliai, ar patikrinti, ar jie turi bendrą biologinį senelį ar  kitą protėvį. Imigracijos atvejais Y chromosomos testas gali būti naudojamas kaip biologinio ryšio įrodymas.

Apie jūsų Y chromosomos testą

Pateikus užsakymą, jūsų DNR tyrimo rinkinys bus išsiųstas jūsų nurodytu adresu. Laikydamiesi mūsų naudojamosi instrukcija, DNR mėginius galite paimti patogiai ir privačiai savo namuose. Kaip paimti DNR mėginius Kaip teisingai naudotis DNR mėginių komplektu daugiau sužinosite paspaudę ant nuorodos. Kai DNR mėginiai bus mūsų laboratorijoje,  per 10-15 d.d.  gausite DNR testo rezultatus. Y chromosomos tyrimo kaina yra 329 €.

Pastaba: standartinį rezultatų pateikimo terminą galime garantuoti tik tada, kai tyrimai atliekami  naudojant standartinius DNR mėginius (vidinio skruosto epitelį). Jei tyrimui naudosite alternatyvų DNR mėginį, atlikimo terminas bus ilgesnis.

Ieškote ne šio DNR testo?

„EasyDNA“ siūlo platų  testų spektrą, kuris gali padėti patikrinti tariamų giminaičių biologinius ryšius. Spauskite čia  norėdami rasti daugiau giminystės tyrimų.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice