Tariamo tėvo ir vaiko testavimas

Norėdami nustatyti tėvystę, turime turėti tariamo tėvo ir vaiko DNR mėginius. Gavę mėginius, laboratorija naudoja tam tikrą biocheminę technologiją, vadinamą polimerazės grandinine reakcija (PGR), kad išgautų genetinius brėžinius ir palygintų juos.

Tėvai pusę savo genų perduoda savo atžaloms – visa tai yra 23 chromosomų porose (kūdikio genetinis kodas yra 46 chromosomos; 23 paveldimi iš motinos, o kiti 23 paveldimi iš tėvo). Atlikant DNR testą, laboratorija palygina tam tikrus testuoto tėvo ir vaiko genetinius žymenis, kad nustatytų, ar jie dalijasi bendra genetine struktūra, taip patvirtindami, kad tariamas tėvas iš tikrųjų yra biologinis tėvas.

Apie DNR testo rezultatą

Laboratorijos pripažįstamos pagal ISO 17025 (tarptautinis laboratorijų kokybės sistemų testavimo standartas). Mes taip pat siūlome įvairius DNR tėvystės testus, kuriuos galite pasirinkti pagal savo poreikius. EasyDNA namų tėvystės testas tiesiog yra skirtas asmeniniam naudojimui. EasyDNA taip pat siūlo testus teisiniais ar imigracijos tikslais. Kiekvienas testas apima išsamų dviejų ar daugiau šalių genetinių žymenų įvertinimą, kruopščiai ištiriant bendrų genetinių žymenų skaičių – tiksliau – 21 genetinį žymeklį.

„EasyDNA“ visada rekomenduoja įtraukti motinos DNR mėginį, nes tai gali padėti padidinti tėvystės tikimybę ir suteikti dar tikslesnį rezultatą. Tačiau daugelį tyrimų atliekame be motinos. Tėvystės testai, atlikti be motinos mėginių, vadinami „testas be motinos“.

Galimas rezultato tipas yra patvirtinimas; tai parodo, kad tiriamas tėvas yra biologinis vaiko tėvas (tėvystės patvirtinimas). Tėvystės tikimybė šiuo atveju yra 99,99%.

Kitas galimas rezultatas yra  kai tariamas tėvas nėra biologinis tėvas (tėvystė atmetama). Tokiu atveju tėvystės (vadinamos POP) tikimybė bus 0%.

Laboratorija gavusi jūsų DNR mėginius išskiria 21 genetinį žymenį, ir atvaizduoja tai lentelėje, kurioje išvardyti visi žymenys – pamatysite šiuos žymenis ir tėvystės rezultatuose, esančioje lentelėje. Yra du stulpeliai; vienas stulpelis tariamam tėvui, kitas vaikui ir trečias gali būti įtrauktas, jei buvo testuojamas motinos DNR mėginys.

Nors nurodyta 21 genetins žymenuo, laboratorija iš tikrųjų tiria 20. 21-asis genetinis žymuo (vadinamas genetiniais lokusais) yra žinomas kaip amelogenino lyties genas. Šis genas yra vienas iš  genų, lemiančių lytį. Laboratorija tiria šį geną dėl saugumo, tik tam, kad įsitikintų, jog  klientai nepadarė klaidos pakuodami mėginius ar neteisingai juos pažymėdami (pavyzdžiui, tėvo aplikatorius įdėjo į voką, kuris buvo skirtas motinos aplikatoriams)

Kas yra VKI?

Atliekant DNR tėvystės testą atliekama sudėtinga statistinė analizė. Pavyzdžiui, sakydami, kad tėvystės tikimybė yra 99,99%, turime omenyje, kad testuojamas vyras yra 99,99% labiau linkęs būti biologiniu tėvu nei kitas atsitiktinai iš tos pačios etninės grupės pasirinktas vyras. VKI arba kombinuotas tėvystės indeksas yra skaičiavimas, padedantis nustatyti tėvystės tikimybę.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice