Yra keletas būdų, kuriais galima išspręsti abejones dėl vaiko tėvystės. Dažniausias iš jų yra DNR tyrimas arba labiau pasenęs, beveik visiškai nenaudojamas būdas, naudojant kraujo grupę diagramą. Vyras gali pasirinkti bet kurį iš šių dviejų tyrimų, nors tiksliausius rezultatus galima pateikti tik su DNR testu.

Nustatant tėvystę pagal DNR, paimami vaiko DNR mėginiai, siekiant gauti genetinį profilį; paprastai mėginiai imami naudojant vidinio skruosto epitelį aplikatoriaus pagalba. Tada mėginiai turi būti nusiųsti į laboratoriją ištirti – akivaizdu, kad tiek tėvas, tiek vaikas turi pateikti mėginius. Abu mėginiai yra lyginami, kad būtų nustatyta, ar tariamas tėvas ir vaikas turi tuos pačius genetinius žymenis. Tuo atveju, jei vyras yra biologinis vaiko tėvas, testas paprastai duos 99,9% tikimybę. Taip yra todėl, kad DNR yra medžiaga, kurią vaikai paveldi iš savo tėvų. Jei tariamas tėvas nėra tikrasis tėvas, nebus pakankamai bendros genetinės medžiagos.

Tėvystės nustatymas pagal kraujo grupę

Kita vertus, tėvystės nustatymas pagal kraujo grupės diagramą iš tikrųjų nėra iįvardijamas kaip tyrimas. Tai yra daugiau teorinis nei praktinis požiūris į tėvystės nustatymą. Paprasčiau tariant, tai diagrama, kurioje pateikiama išsami informacija apie numanomą vaiko kraujo grupę, atsižvelgiant į tėvų kraujo grupę. Kraujo grupės taip pat paveldimos iš tėvų ir tai yra principas, pagal kurį veikia kraujo grupės diagrama. Pavyzdžiui, tėvai, turintys 0 kraujo grupę, taip pat gali turėti vaikų, turinčių 0 kraujo grupę (0 neigiama arba 0 teigiama). Kraujo grupės lentelėje bus pateikiama informacija apie tikėtinas vaikų kraujo grupes iš jų tėvų.

Bene didžiausias skirtumas tarp šių dviejų tėvystės testų yra tas, kad kraujo grupės diagrama negali būti naudojama kaip įtikinamas tėvystės įrodymas. Jis gali būti naudojamas tik norint paneigti tėvystę, o ne įrodyti, kad asmuo yra vaiko tėvas.

Kita vertus, DNR tyrimo rezultatas yra labai patikimas. Jei DNR mėginių paėmime nebuvo padaryta klaidų, rezultatas bus įtikinamas tiek atmetant, tiek patvirtinant tėvystę.

Kitas skirtumas tarp tėvystės nustatymo pagal DNR ir tėvystės nustatymo pagal kraujo grupės diagramą yra tai, kad norint naudoti kraujo grupės diagramą, turi būti prieinama informacija apie vieno ar abiejų tariamų tėvų kraujo grupes. Jei šios informacijos nėra, diagrama nebus informatyvi.

Taip pat yra akivaizdus skirtumas, kad DNR tyrimas iš tikrųjų yra atliekamas tyrimas labpratorijoje. Turi būti atliktas tikras mokslinis DNR profilių tyrimas ir tuomet jis sulyginamas. Naudojant kraujo grupės diagramą siekiant nustatyti tėvystę, nereikia atlikti jokių tyrimų. Tai ypač aktualu, kai žinoma kiekvieno tariamo tėvo kraujo grupė.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice