Svarbu apsvarstyti šiuos klausimus, kuriuos dažnai užduoda žmonės, ketinantys atlikti tokius DNR tyrimus.

  1. Ar yra koks nors geresnis būdas įrodyti motinystę ar tėvystę?

Ne, DNR palyginimas yra tiksliausias žinomas metodas galintis įrodyti biologinę tėvystę/motinystę su  99,9% tikimybe patvirtinimo atveju ir su 100% tikimybė biologinės tėvystės/motinystės atmetimo atveju. Ankstesnė kraujo grupės patikra nebuvo tokia tiksli ir iš tikrųjų negalėjo įrodyti tėvystės/motinystės.

2. Kuo skiriasi teisėtas DNR tėvystės testas nuo namuose atlikto DNR testo ?

Namų sąlygomis atliktas tėvystės testas neturi teisinio pagrindo įrodinėjant tėvystę teisme ir yra atliekamas tik tuo atveju, jei norite asmeninės ramybės (iš tikrųjų tai dar vadinamas ramybės testu) dėl tėvystės. Kartais jis dar vadinamas „smalsumo testu“.

Tai, ką jums reikia padaryti užsisakyti testavimo rinkinį, kuris bus išsiųstas jums, jūsų nurodytu adresu kartu su instrukcijomis, aplikatoriais ir sutikimo forma. Laikydamiesi instrukcijų, paimsite tiriamiesies mėginius iš vidinio skruosto eptelio. Tada visa tai išsiųsite mums atgal atgaliniu voku, kurį rasite komplekte. Ramiai lauksite rezultatų, kurie jums bus išsiųsti el.paštu per 7-10 darbo dienas.

Mėginį teisinam DNR tyrimui turi paimti akredituota trečioji šalis, pavyzdžiui, slaugytoja ar gydytoja. Svarbu, kad tiriamasis būtų tinkamai identifikuotas ir kad būtų laikomasi griežtos mėginio priežiūros tvarkos. Tai viskas, kad įsitikintumėte, jog asmens tapatybė yra patvirtinta. Tai neturi jokio skirtumo tyrimo rezultatui, tik yra laikomasi teisinių reikalavimų dėl tinkamo mėginio identifikavimo, kad rezultatas būtų teisiškai galiojantis. Taip pat atliekant tokio tipo DNR tyrimą papildomai užsakoma medicinos teismo eksperto išvada, kuri ir yra pagrindas, biologinei tėvystei įrodyti. 

3. Kaip man žinoti, kad pasirinkau tinkamą laboratoriją?

Geriausias būdas patikrinti DNR tyrimų laboratorijos paslaugų kokybę yra patikrinti ISO 17025 akreditaciją ir įsitinkinti, jog pasirinkta laboratorija yra akredituota AABB tėvystės tyrimų nustatymui. Akreditacijos tikrinimas yra geriausias būdas, be to, turite užtikrinti, kad visi standartiniai 21 lokusai arba DNR regionai būtų profiliuojami šiam tyrimui. ( Kitos laboratorijos profiliuoja tik 16 lokusų) Laboratorija turėtų pateikti ne tik teigiamą ar neigiamą rezultatą, bet ir pateikti statistinę tiriamojo biologinės tėvystės tikimybę procentais.

4. Ar motinos DNR mėginys yra būtinas tėvystės testui atlikti?

Tai nėra būtina, nors tam tikromis aplinkybėmis, tokiomis kaip genų mutacija, motinos mėginys padės pateikti tikslesnius rezultatus.DNR mamos mėginį turėtumėte įtraukti, jeigu nesate oficialus vaiko tėvas ir planuojate atlikti DNR tėvystės tyrimą, kadangi atliekant nepilnamečiui vaikui DNR tyrimą, vienas iš oficialių tėvų turi duoti tam sutikimą.

5. Ar tik vidinio skruosto epitelis gali būti naudojamas kaip  DNR mėginys atliekant DNR tyrimą?

Ne – galima naudoti viską, kas turi DNR. Dažniausi šaltiniai yra kraujas, seilės, sperma ir plaukai bei kiti atlernatyvūs mėginiai, pavyzdžiui, cigarečių nuorūkos, dantų šepetėlis ir kita. Pirmenybė teikiama vidinam skruosto epiteliui, nes tai standartinis DNR mėginys, tačiau jei šio mėginio pateikti nėra galimybės, galite naudoti alternatyvius DNR mėginius.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice