Kaip man nustatyti vaiko gimimo datą ar pastojimo datą?

EasyDNA lyties tyrimą galima atlikti  nuo 9 savaičių, skaičiuojant nuo pirmosios paskutinio menstruacinio ciklo  dienos (PMC).

Galite naudoti  nėštumo skaičiuoklę padėsiančią jums nustatyti dienas. Kilus abejonėms visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su savo ginekologu ar šeimos gydytoju.

Kai kurių moterų menstruacijų ciklas yra labai nepastovus, todėl gali būti sunku nustatyti jų paskutinio menstruacijų laikotarpio datą. Moters ovuliacija vyksta maždaug 12-16 dieną iki kito ciklo pradžios ir moteris gali pastoti kiekvieną mėnesį per 5 dienas, kai moteris yra vaisingiausia. Kūdikio amžius skaičiuojamas nuo paskutinio menstruacijų ciklo (PMC) – remiantis šio skaičiavimo rezultatais galima apskaičiuoti vaisiaus amžių. Ne mažiau svarbu yra tai, kad pastojimo datos sužinoti beveik neįmanoma. Paprastai kūdikis gimsta po 40 savaičių nuo pirmos paskutinio menstruacijų ciklo dienos.

Pastojimą kartais galima interpretuoti kiek dviprasmiškai vien dėl to, kad apvaisinimas nebūtinai įvyksta iškart po lytinio akto, o spermos ląstelės gali gyventi moters reprodukciniuose kanaluose iki 5 dienų po lytinio akto.  Nepaisant to, jums reikia žinoti tik apytikslę pastojimo datą.

Jei per labai trumpą laiką turite lytinių santykių su daugiau nei vienu vyru, be tėvystės tyrimo bus neįmanoma pasakyti, kas yra kūdikio tėvas.

Kokie yra kiti nėštumo amžiaus skaičiavimo metodai?

Nėštumo amžių galima tiksliau nustatyti atliekant ultragarso tyrimą, jis tinkamas, kai reikia nustatyti pastojimo laikotarpį, bet ne tikslią datą. Ultragarsas matuoja kūdikio dydį maždaug 5 ar 6 savaitę po PMC. Skaičiavimas pagal pirmąją PMC dieną visada yra pats tiksliausias metodas, nors paprastai daugelis moterų šią data žino tik apytiksliai.  Ultragarsinis tyrimas kūdikio amžiui išmatuoti paprastai yra tiksliausias ankstesnėse nėštumo stadijose; išties, geriausias laikas apskaičiuoti nėštumo amžių yra atliekant ultragarso tyrimą tarp 8 ir 18 savaitės.

imtys: pagalbinis apvaisinimas (In vitro apvaisinimas)

Moterys, kurioms buvo atliktas apvaisinimas in vitro (IVA) ar dirbtinis apvaisinimas, žino tikslią apvaisinimo datą. Moterys, pamiršusios paskutinio menstruacijų ciklo dieną, taip pat negalės nustatyti pastojimo laiko, naudodamos ovuliacijos kalendorių;  tačiau jos gali pasirinkti ultragarso tyrimą kaip kūdikio lyties nustatymo priemonę.

Kai kuriais atvejais dėl vaisiaus dydžio gali būti sunku nustatyti nėštumo amžių naudojant ultragarso tyrimą. Vaisius gali būti neįprastai didelis ar mažas, be to kartais dėl gimdos dydžio ar aukščio taip pat yra sunku tiksliai nustatyti nėštumo amžių, nes šie dydžiai nesutampa su nėštumo laiku.

Svarbi pastaba:

Turite nurodyti tikslią pastojimo datą ir gana tiksliai suprasti nėštumo stadiją. Sąmoningai ar netyčia pateikus klaidingą informaciją, tyrimas gali nepavykti ir tokiomis aplinkybėmis mes neprisiimsime atsakomybės. Lyties tyrimas yra itin tikslus, jeigu yra laikomasi visų etapų. Čia galite rasti papildomą informaciją apie mėginių paėmimą ir atsargumo priemones.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant suteikti jums geresnę vartotojo patirtį. Naudodamiesi šia svetaine arba uždarydami šį pranešimą sutinkate su mūsųCookies notice