Contact us

Health DNA testing for Psoriasis in Ireland

Genetinio polinkio  į žvynelinę DNR testas 

Žvynelinė yra lėtinė odos liga, kurios pagrindinis požymis yra raudoni, besilupantys odos plėmai. Jie gali atsirasti ant bet kurios kūno vietos įskaitant galvą, alkūnes, kelius, bambą, delnus, kirkšnies sritis. Žvynelinė yra autoimuninis sutrikimas, kas reiškia, jog kūno imuninė sistema puola tą, ką saugo - savo šeimininką. Žvynelinės plėmai skiriasi dydžiu ir uždegimo stiprumu.  

Žvynelinės požymiai ir simptomai

Žvynelinės simptomai žmonėms gali skirtis, tačiau dažniausiai bent vienas iš jų bus: 

  • Pilkšvais žvynais padengti raudoni odos plėmai
  • Išdžiūvusi, suskilinėjusi, kraujuojanti oda
  • Niežėjimas, deginimas ar skausmas
  • Sukietėję, išvagoti, apskilinėję nagai
  • Žvynelinis artritas sukelia ištinusius ir apsunkusius sąnarius.

Dauguma žvynelinės pacientų serga ciklais. Kelias savaites ar mėnesius liga paūmėje, po to seka pagerėjimas ar visiškas simptomų pasislėpimas. Tačiau dauguma atvejų yra lėtiniai ir nuo jų nepasveikstama.

Žvynelinės priežastys

Žvynelinė pasireiškia, kuomet imuninė sistema yra sužadinama ir sukelia pagreitintą odos ląstelių augimą tam tikrose vietose. Normali odos ląstelė subręsta ir nukrenta per 28-30 dienų. Žvynelinė sergančio žmogaus odos ląstelė pilnai subręsta per 3-4 dienas ir vietoj to, kad nukristų, tokios ląstelės kaupiasi odos paviršiuje ir sudaro žvynus primenančus darinius.

Moksliniais tyrimais buvo išsiaiškinta, jog norint sužadinti žvynelinę, pacientui reikia genų derinio, sukeliančio šią ligą, ir tam tikrų aplinkos veiksnių. Chromosomose buvo aptiktos specifinės vietos, kurios buvo susietos su žvynelinės, kaip sutrikimo, pasireiškimu. Tokius genus galima paveldėti iš kurio nors tėvo, arba iš abejų tėvų genų derinio. 

Aplinkos veiksniai sukeliantys žvynelinę, gali būti streptokokinis faringitas, burnos kandidozė, stresas, šaltas oras, rūkymas, dideli alkoholio kiekiai. Odos pažeidimai, nubrozdinimai, saulės nudegimai taip pat gali sukelti žvynelinę. Kai kurie vaistai, tokie kaip litis, aukšto spaudimo mažinimo vaistai, priešmaliariniai vaistai gali taip pat aktyvuoti žvynelinę.

Susisiekite su easyDNA ir užsisakykite savo genetinio polinko ligoms testą dabar!

easyDNA siūlo galimybę nustatyti savo genetinį polinkį įvairioms pavojingoms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas ir nutukimas. Gavę savo rizikos ataskaitą, galėsite planuoti gyvenimą užkirsdami kelią ligoms, galinčioms sukelti didelių sveikatos problemų. Jei susidomėjote, užsisakykite spausdami žemiau esančias nuorodas. 

Užsisakyti dabar  |  Grįžti į ligų sąrašą  |  Susisiekite su mumis

 
T_ALT_SERVICES
T_ALT_MENU
LiveZilla Live Chat Software