Contact us
Health DNA testing for Osteoarthritis in Ireland

Genetinio polinkio osteoartritui tyrimas

Osteoartritas, taip pat žinomas kaip degeneracinis artritas, pasitaiko tada, kai pradeda skilinėti tarp sąnarių esančios kremzlės. Tai sukelia sąnarių skausmą, sukietėjimą ir judėjimo apribojimą. Kremzlė  yra  sąnario dalis, kuri veikia kaip pagalvė tarp kaulų, kad šie vienas į kitą nesitrintų. Osteoartritas gali paveikti didelį skaičių sąnarių, tarp jų ir rankų, kojų, stuburo, klubų, kelių. Daugeliu atveju neįmanoma surasti tik vienos priežasties osteoartrito atsiradimui.

Osteoartrito požymiai ir simptomai

Osteoartritas progresuoja iš lėto ir laikui bėgant požymiai tik blogėja. Pagrindiniai požymiai ir simptomai:

  • Skausmas sąnariuose judant arba po judėjimo
  • Sąnarių minkštumas
  • Sąnarių sustingimas ryte, ypač po ilgo nesportavimo ar nejudėjimo
  • Dingęs sąnarių lankstumas
  • Kaulo ataugų formavimasis, ypač aplink paveiktą sąnarį

Kas sukelia Osteoartritą?

Dažniausia osteoartrito priežastis yra senėjimas. Bėgant metams, kaulo kremzlė nusidėvi. Nuo to padidėja trintis tarp kaulų. Galiausiai kremzlė gali visiškai susidėvėti ir kaulai pradėti trintis vienas į kitą. Tai sukelia skausmą ir sąnarių judėjimo praradimą.

Osteoartrito rizikos faktoriai yra: nutukimas, moteriška lytis, darbas, varginantis sąnarius, reumatinis artritas, deformuojanti osteodistrofija. Ryškus genetinis veiksnys taip pat buvo aptiktas ir osteoartritu dažnai serga daug vienos šeimos narių.

Susisiekite su easyDNA ir užsisakykite savo genetinio polinko ligoms testą dabar!

easyDNA siūlo galimybę nustatyti savo genetinį polinkį įvairioms pavojingoms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas ir nutukimas. Gavę savo rizikos ataskaitą galėsite planuoti gyvenimą užkirsdami kelią ligoms, galinčioms sukelti didelių problemų. Jei susidomėjote, užsisakykite spausdami žemiau esančias nuorodas. 

Užsisakyti dabar  |  Grįžti į ligų sąrašą  |  Susisiekite su mumis

 
T_ALT_SERVICES
T_ALT_MENU
LiveZilla Live Chat Software