Contact us
Health DNA test for Macular Degeneration in Ireland
Health DNA test for Macular Degeneration in Ireland

Geltonosios dėmės nykimo genetinio polinkio tyrimas

Su amžiumi susijęs geltonosios dėmės nykimas yra progresuojantis tinklainės sutrikimas, kuriuo sergant savo funkciją nustoja atlikti ir žūsta šviesai jautrios akies ląstelės. Tai sukelia negrįžtamą regos praradimą. Manoma, kad šį sutrikimą sukelia genetinių ir aplinkos veiksnių derinys ir dažniausiai tai nutinka šešiasdešimties sulaukusiems žmonėms. Geltonoji dėmė nyksta iš lėto, palaipsniui blogėjant regėjimui arba jam dingstant staigiai.

Amžinė geltonosios dėmės degeneracija gali būti skirstoma į "sausąją" ir "drėgnąją" formas. "Sausoji" forma  pasireiškia tada, kai ląstelinės nuolaužos kaupiasi tarp tinklainės ir gyslainės ir tinklainė gali atsiskirti. "Drėgnoji" forma yra sunkesnė, kraujagyslės pradeda augti tarp tinklainės ir gyslainės ir tinklainė gali atsiskirti.

Požymiai ir simptomai

  • Pigmentų pakitimai
  • Akies kraujavimai
  • Regėjimo tikslumo pokyčiai
  • Susiliejęs vaizdas
  • Atplaišos: mažos baltos ar geltonos užląstelinės medžiagos sankaupos akyje
  • Šešėliai akyse, vaizdo trūkumas
  • Iškreiptas regėjimas. Tiesios linijos atrodo kreivos, arba nesimato linijų dalių. Žmonės dažnai pastebi šiuos simptomus žiūrėdami į namines žaliuzes
  • Problemos atskiriant spalvas. Ypač spalvų atspalvius
  • Lėtas regos atsistatymas po ryškios šviesos

Kas sukelia šią ligą?

Senėjimas yra pagrindinis lemiantis veiksnys, apytiksliai 10% 66-74 metų pacientų akyse turės geltonosios dėmės nykimo požymių. Šie skaičiai išauga 75-85 metų amžiaus žmonėms, kuomet beveik kas trečias turi šios ligos simptomų.  

Ligos istorija šeimoje taip pat yra svarbus lemiantis faktorius. Ištirta, jog 50% žmonių, kurių giminaičiai serga geltonosios dėmės nykimu, patys turės ši sutrikimą, o tik 12% sveikos giminės narių kęs šį sutrikimą natūraliai. 

Genetika atlieka svarbią rolę geltonosios dėmės vystymosi eigoje. Nustatyta, jog komplemetarūs sisteminių baltymų faktorių H (CFH), B (CFB), 3 (C3) genai yra glaudžiai susiję su individo rizika išsiugdyti šią ligą.

ATP sintazės geno, pavadinimu Retinitis Pigmentosa (RP), mutacija genetiškai susijusi tinklainės disfunkcija ir priklauso nuo ATP sintazės geno 615.1617. Kiti veiksniai, galintys sukelti šį sutrikimą yra aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis, nutukimas ir rūkymas.  

Susisiekite su easyDNA ir užsisakykite savo genetinio polinko ligoms testą dabar!

easyDNA siūlo galimybę nustatyti savo genetinį polinkį įvairioms pavojingoms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas ir nutukimas. Gavę savo rizikos ataskaitą galėsite planuoti gyvenimą užkirsdami kelią ligoms, galinčioms sukelti didelių problemų. Jei susidomėjote, užsisakykite spausdami žemiau esančias nuorodas. 

Užsisakyti dabar  |  Grįžti į ligų sąrašą  |  Susisiekite su mumis

 

 
T_ALT_SERVICES
T_ALT_MENU
LiveZilla Live Chat Software