Contact us
Health DNA test for Conorary heart disease in Ireland

Tyrimas genetinio polinkio į vainikinių širdies arterijų ligą

Koronarinė širdies liga, taip pat dar vadinama vainikine širdies arterijų liga, susergama kuomet šių arterijų sienelėje atsiranda gumbas. Šis darinys sudarytas iš įvairių medžiagų, tokių kaip cholesterolis, riebalai, kalcis, auga ir mažina arterijos pralaidumą. Tada mažiau kraujo prateka širdimi, ji gauna mažiau deguonies ir dėl to raumuo silpsta ir net gali ištikti infarktas.

Deguonies trūkumas sukelia krūtinės skausmą - anginą, sunkesniais atvejais - infarktą. Infarktas žmogų ištinka tais atvejais, kai kraujo krešulys atplyšta nuo gumbo ir užkemša kelius kraujui patekti į širdį. Toks įvykis širdžiai pakenkia negrįžtamai, nes žūsta dalis ląstelių. Bėgant laikui, gumbas sukelia patempimą širdies raumenyje, o toks raumuo susilpnėja ir tai gali privesti prie infarkto arba ritmo sutrikimų.

Koronarinės širdies ligos požymiai ir simptomai

  • Angina – diskomfortas arba skausmas krūtinės srityje, rankose, petyse, kakle, nugaroje. Šis skausmas stiprėja daug judant ir silpnėja ilsintis. Jį sukelti gali emocinis stresas.
  • Oro trūkumas

Koronarinės širdies ligos priežastys

Koronarinė širdies liga prasideda, kuomet tam tikri veiksniai pažeidžia vidinius vainikinių širdies arterijų sluoksnius. Veiksniai : rūkymas, riebalai, cholesterolis, aukštas kraujospūdis, dideli cukraus kiekiai kraujyje.  Nutukimas, fizinės veiklos trūkumas bei amžius, taip pat gali sukelti šią ligą.

Atliekant mokslinius tyrimus pastebėta, kad ši liga turi ir genetinės kilmės. Yra pastebėta atveju, kad šeimose serga ištisos kartos. Atsiradus pažeidimams arterijų sienelėje dėl aukščiau paminėtų veiksnių, kūnas gydo pažeistas kraujagysles. Gydymo procesas vyksta iš reibalinio audinio. Dėl to gumbai atsiranda vietose, kuriose arterijos ankščiau buvo pažeistos.

Susisiekite su easyDNA ir užsisakykite savo genetinio polinko ligoms testą dabar!

easyDNA siūlo galimybę nustatyti savo genetinį polinkį įvairioms pavojingoms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas ir nutukimas. Gavę savo rizikos ataskaitą galėsite planuoti gyvenimą užkirsdami kelią ligoms, galinčioms sukelti didelių problemų. Jei susidomėjote, užsisakykite spausdami žemiau esančias nuorodas. 

Užsisakyti dabar  |  Grįžti į ligų sąrašą  |  Susisiekite su mumis

 
T_ALT_SERVICES
T_ALT_MENU
LiveZilla Live Chat Software