Contact us
Health DNA test for Alzheimer's disease in Ireland
Health DNA test for Alzheimer's disease in Ireland

Genetinio polinkio Alzhaimerio ligai tyrimas

Alzhaimerio liga yra nepataisoma, progresuojanti smegenų liga, kuri sukelia pažintinio funkcionavimo blogėjimą (mąstymas, atmintis,) iki tokio laipsnio, kad žmogus nebegali savarankiškai gyventi kasdienio gyvenimo. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia šešiasdešimties sulaukusies žmonėms ir yra dažniausiai sutinkama šiuolaikinės silpnaprotystės forma. 

Alzhaimerio ligos simptomai

  • Atminties praradimas - veiksmų kartojimas, pokalbių, susitikimų pamiršimas, daiktų vietos pamiršimas, šeimos narių vardų pamiršimas.
  • Abstraktaus mąstymo sutrikimai.  Alzhaimerio ligos pacientai sunkiai susidoroja su skaičiais.
  • Problemos randant tinkamą žodį. Sunku reikšti mintis ar net paprastai bendrauti. Galiausiai skaitymas bei rašymas taip pat paveikiami.
  • Orientaciniai sutrikimai. Alzhaimerio ligos paveikti žmonės dažnai prarandą laiko suvokimą ir pasiklysta jiems pažįstamose vietose.
  • Protavimo blogėjimas. Darosi sunku spręsti paprasčiausias problemas, pvz. ką daryti, jei orkaitėje užsidega maistas, o galiausiai tokios užduotys išvis tampa neišspręndžiamas.
  • Sunkumai atliekant paprasčiausius darbus. Kažkada, atrodo, įaugę į kraują veiksmai, kaip kad maisto ruošimas, tampa vis sunkesniu uždaviniu ligai progresuojant.
  • Asmenybės pakitimai

Alzhaimerio ligos priežastys

Tiksli Alzhaimerio ligos priežastis nėra žinoma, tačiau mokslininkai tiki, jog ją sukelia gyvenimo būdo, aplinkos veiksnių ir genetikos derinys. Dviejų tipų pažeidimai neuronuose, kaip manoma, yra pirminiai ligos iniciatoriai. Tai yra pažeidimai dėl gumbų ir dėl raizginių. Gumbai susikaupia tarp nervinių ląstelių, o juose yra sukaupti baltymų fragmentai, vadinami beta-amiloidais. Raizginiai susidaro iš susisukusių baltymo Tau  pluoštų. Žmonėms senėjant, natūraliai vystosi kažkoks skaičius gumbų ir raizginių, tačiau sergant Alzhaimerio liga jų skaičius gerokai viršija normą. Liga vystosi daugmaž panašiai, gumbai ir razginiai pradeda formuotis smegenų vietose, atsakingose už mokymąsi ir atmintį, o vėliau išplinta po visas smegenis. Dauguma ekspertų sutaria, kad šie dariniai užblokuoja neuronų jungtis ir nutraukia būtinas šioms ląstelėms veiklas.   

Rizika susirgti Alzhaimerio liga didėja bėgant laikui, o šeimos ligos istorija taip pat turi nemažai įtakos. Nors genetiniai šios pavojingos ligos mechanizmai vis dar gerai neišaiškinti, mokslininkai yra atradę genetines mutacijas, kurios kai kuriems žmonėms ženkliai padidina riziką susirgti šia liga.

Susisiekite su easyDNA ir užsisakykite savo genetinio polinko ligoms testą dabar!

easyDNA siūlo galimybę nustatyti savo genetinį polinkį įvairioms pavojingoms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, cukrinis diabetas ir nutukimas. Gavę savo rizikos ataskaitą galėsite planuoti gyvenimą užkirsdami kelią ligoms, galinčioms sukelti didelių problemų. Jei susidomėjote, užsisakykite spausdami žemiau esančias nuorodas. 

Užsisakyti dabar  |  Grįžti į ligų sąrašą  |  Susisiekite su mumis

 

 
T_ALT_SERVICES
T_ALT_MENU
LiveZilla Live Chat Software