Contact us
The Science behind the Gender DNA Test.

Lyties nustatymo tyrimų, mokslinis pagrindas

Lyties nustatymo testas grįstas DNR analizės pagrindu. Mokslininkai, jau seniai žinojo, jog moteris savo šlapime ir kraujyje nešiojasi maža dalį negimusio savo vaiko DNR. Ilgą laiką neišsprendžiama problema buvo kūdikio genetinės medžiagos izoliavimas ir pakankamas kiekio išgavimas. Šiandien šios problemos jau yra išspręstos ir jau nuo 9 nėštumo savaitės įmanoma atlikti sėkmingą kūdikio lyties nustatymo tyrimą.

Vaisiaus ląstelės, kaip ir bet kurio kito organizmo, nuolat žūsta. Tokios ląstelės patenka į motinos kraujotaką per placentos sienelę. Motinos kraujas filtruojasi per inkstus, o jame esantis kūdikio DNR nufiltruojamas ir patenka į šlapimą. Nuo 9 nėštumo savaitės jau įmanoma atskirti naujagimio DNR ir nustatyti jo lytį.

Inkstai ir šlapimas

Mūsų organizmuose yra po 2 inkstus, kurie yra mažo kumščio dydžio. Jie yra stuburo šonuose ir laikomi gyvybiškai svarbiais organais. Inkstai yra atsakingi už atliekų šalinimą iš kraujo, šlapimo pavidalu. Šlapimtakiai yra vamzdeliai, kuriais šlapimas subėga iš inkstų į šlapimo pūslę. Čia šlapimas laikinai saugomas, iki kol žmogus nusprendžia nusišlapinti. Taigi, tokiu būdu kūdikio DNR patenka iš kraujotakos į mamos šlapimą. Vaisiaus vandenyse randami dideli kiekiai DNR, kuris gali praeiti pro placentą į motinos kraują. Kraujui besifiltruojant inkstuose, DNR patenka į šlapimą.

Kiek šlapimo reikia testui?

Reikalingas šlapimo kiekis yra 50-100ml. Pasitelkiant į pagalbą PGR (polimerazės grandinės reakcijos) procesą, mokslininkai gali "užauginti" DNR kiekį. Pakanka mažiausių DNR kiekių ir baltymo DNR polimerazės, kad mokslininkai galėtų pasigaminti neribotus tiriamus DNR kiekius, su kuriais būtų galima dirbti. Norėdami nustatyti kūdikio lytį, specialistai analizuoja motinos šlapimą ir siekia aptikti vyrišką DNR. Jei to nepavyksta padaryti, konstatuojamas faktas, jog laukiamasi mergaitės

Paskaitykite mėginio paėmimo instrukciją ir tiksliau sužinosite, kaip taisyklingai paimti šlapimo mėginį. 

Ar laukiuosi mergaitės, ar berniuko? Iš kur mokslininkai gali žinoti?

Testas yra paremtas Y chromosomos ieškojimu motinos kraujyje. Svarbu suvokti, jog tik vyrai turi Y chromosomą, kurią jie paveldi iš savo tėvo. Tiesą sakant, vyrai turi 23 poras chromosomų, iš kurių paskutinė yra XY, o moterų paskutinė chromosomų pora - XX. Yra senai aišku, jog moterys neturi Y chromosomų, o radus tokią chromosomą galima drąsiai teigti, jog laukiamasi berniuko. Rezultatų tikslumas yra stulbinamas - 99%.

Kūdikio lyties nustatymo tyrimai yra greiti ir tikslūs. Susisiekite su mumis, jei reikės daugiau informacijos apie šį tyrimą.

|Lyties nustatymo pagrindinis puslapis | Mėginio paėmimo gidas | Mokslas

 
T_ALT_SERVICES
T_ALT_MENU
LiveZilla Live Chat Software